Postní katecheze

04.04.2020 22:10

S Ježíšem na hoře

Katecheze na postní neděle v rámci projektu "S Ježíšem na hoře" (v kostele v Suchdole) pokračuje. V kostele si múžete vzít vždy nové knížečky na neděli a nalepit novou postavičku.
Květná neděle - Blahoslavení tiší, neboť oni dostanou zemi za dědictví
Inspirace pro katechezi: Přestože si o této neděli připomínáme Ježíšův slavný vjezd do Jeruzaléma, evangelium popisuje Ježíšovo utrpení a smrt (Mt 26,14- 27,66). Během těchto dvou situací můžeme odhalovat význam slov „Blahoslavení tiší, neboť oni dostanou zemi za dědictví“ (Mt 5,5). V Ježíšově příjezdu do Jeruzaléma na oslátku vnímáme velký symbol (srov. Zach 9,9), stejně tak i v jeho mlčení před žalobci. Není to však tichost pramenící ze slabosti, ale z pokory, která zná svou cenu a nepotřebuje si nic dokazovat.

Zde si otevřete v PDF, nebo ve wordu knížečky se zamyšlením na konrétní týden.
5. týden - Blahoslavení plačící: PDFDOCX; obrázek - symbol
6. týden (Květná neděle) - Blahoslavení tiší: PDFDOCX; obrázek - symbol
7. týden (Zmrtvýchvstání Páně) - Blahoslavení, kdo jsou pronásledováni pro spravedlnost: PDFDOCX, obrázek - symbol
8. týden (Neděle Božího milosrdenství) - Blahoslavení milosrdní: PDFDOCX; obrázek - symbol