Dětská diecézní pouť v Bechyni v sobotu 3. 10. 2015

srdečně zvou na:

DDP Bechyní

v sobotu 3. října 2015

Pouť je určena nejen pro děti, vítány jsou celé rodiny, mládež a především ministranti, kteří dostanou za svoji službu speciální dárek!

Odjezd autobusu: Suchdol n. L. autobus. nádraží v 7.00, Majdalena vlak. nádr. 7.10, zast. u pošty 7.15, Třeboň ZŠ Sokolská 7.20, Třeboň Táboritská zast. busu u rybářské školy 7.35, Lomnice n. L. autobus. zast. u kostela sv. Václava 7.45

Příspěvek na pouť: dítě 50 Kč, dospělý 100 Kč.

Návrat: okolo 18.30 Třeboň, okolo 19.00 Suchdol n. L.

S sebou: Jídlo a pití na celý den, pohodlnou nepromokavou obuv, kšiltovku, pláštěnku, kdo může karimatku na sezení, kartičku zdravotní pojišťovny.

DDP 2015 přihláška.doc (32768)

Program pouti:

9.30 – začátek pouti na náměstí T. G. Masaryka v Bechyni před kostelem sv. Matěje – odtud ministranti půjdou v průvodu do kostela Nanebevzetí Panny Marie, následovat je budou ostatní poutníci

10.00 – v kostele Nanebevzetí Panny Marie začne mše svatá, hlavním celebrantem bude biskup Mons. Vlastimil Kročil, liturgii bude doprovázet soubor Třemšínská kvítka z Rožmitálu pod Třemšínem

11.30 – 12.30 – v klášterní zahradě vedle kostela se mohou všichni občerstvit z vlastních zásob a také zde budou mít své stánky časopisy Duha, Tarsicius a In, Bechyňské koláče, bude zde také možnost zakoupení drobných upomínkových předmětů a devocionálíí (Papežská misijní díla, Cor Jesu)

12.30 – klášterní zahrada - Teátr Víti Marčíka – Kolotoč pohádek

13.30, 14.30, 15.30 – možnost vybrat si z následujících aktivit na stanovištích (děti vždy ve skupině pod dohledem katechety nebo jiného dospělého):

1. Sv. Tarsicius – klášterní zahrada

2. Dokážu pomoci – náměstí T. G. Masaryka (vojáci z 15. ženijní brigády Bechyně)

3. Lanové centrum – zahrada paní Shoonerové (vojáci z 15. ženijní brigády Bechyně)

4. adorace před Nejsvětější svátostí a seznámení s řeholními řády – kostel sv. Matěje

5. výstava fotografií o rodině – Městské muzeum Bechyně na náměstí T. G. Masaryka

6. prohlídka zámku Bechyně – skupiny max. 45 lidí, vstupné plné 150 Kč, snížené 110 Kč, děti do 6-ti let zdarma (Panství Bechyně s.r.o.)

7. prohlídka města s průvodcem

16.45-17.00 – závěrečné požehnání v kostele Nanebevzetí Panny Marie

Přijeďte navštívit krásné lázeňské město nad řekou Lužnicí, které bývalo v minulosti významným poutním místem. Přijďte si v roce konání Národního eucharistického kongresu připomenout patrona ministrantů sv. Tarsicia, který pro eucharistii nasadil svůj vlastní život!