Přehled kněží a událostí ve farnosti

1. farář Ondřej z Rokycan - pravděpodobně 1369 

 

Přehled kněží od r. 1671:

Štěpán Šebestián Nassberger (1671 – 1681)

Jan Václav Gallus (1681 – 1683)

Štěpán Nassberger (podruhé, 1683 – 1696)

Ignác Heidelberger (1696 – 1707)

Jakub Hertvík z Veselí (1707 – 1714)

Prokop Číž (1714 – 1733)

Jiří Paukner (1733 – 1739)

Václav Blažek (1739 – 1748)

Norbert Josef Exel (1748 – 1768)

Jan Nedvěd (1768 – 1780)

Václav Ston (1780 – 1789)

Josef Locatelli (1789 – 1791)

Václav Rich (1791 – 1795)

Jan Pavel Žlutický (1795 – 1808)

Antonius Sperling (1808 – 1819)

Karel Schönauer (1819 – 1847)

Jan veselý (1847 – 1851)

Admin. Tomáš Straý (1851 – 1853) – někdejší kaplan

Martin Novák (1853 – 1865)

Jan Šebele (1865 – 1873)

Dr. Jakub Novotný (1873 – 1889)

František Xaver Krupka (1889 – 1904)

Jan Hruška (1904 – 1924)

Rudolf Říha (1924 – 1932)

Augustin Kostka (1933 – 1953)

Vendelín Andrej Hornický, OFM (1953 – 30. 4. 1955)

Oldřich Votava (1. 5. 1955 – 1963)

Jaroslav Staněk (1963 – 1967)

Ondřej Rytíř (1967 – 1968)

Dr. Antonín Chramosta, ThDr. (1968 – 1977)

Gabriel Vlastimil Kofroň, OPraem (1977 – 1985)

Karel Zeman, C SsR (1985 – 1993) - od O. Karla Zemana nejsou již kněží v Suchdole nad Lužnicí, ale dojíždí z Českých Velenic (jako administrátor excurrendo) až na O. Mariana Nováka, OMI

Petr Misař (1993 – duben 1985)

Jaroslav Zawadzki (květen – červenec 1998)

Marek Adamczuk, OMI (srpen 1998 – 31. 7. 2000)

Marian Nowak, OMI (1. 8. 2000 – červenec 2006) - O. Marian bydlí na faře v Suchdol n. L. a spravuje ze Suchdola ještě Chlum u Tř a Lutovou

Jaroslav Šmejkal (1. července 2006 – 31. srpna 2014), kaplan Krystof Henriko, OMI (červenec 2010 – červen 2012)

David Henzl (1. září 2014 – 30. 1. 2016, 6. 12. 2015 byl jmenován generálním vikářem ČB diecéze) kaplan Jiří Kalaš (od 1. září 2014) - oba dva dojíždí z Třeboně, výpomocný duchovní P. Dominik Hroznata Holický (od listopadu t. r.)

Martin Bětuňák (1. února 2016 - 31. ledna 2017) - dojíždí také z Třeboně, zůstává kaplan Jiří Kalaš

Tomáš Vyhnálek, OMI - již zase bydlí v Českých Velenicích, odkud spravuje další tři farnosti (Suchdol n. L., Dvory n. L., Rapšach)