Společná večeře farností v sobotu 25. 2. 2012

08.03.2012 20:04

V lednu se pastorační asistentka s panem farářem rozhodli, že pozvou všechny farníky svých farností na společnou večeři s dalším programem. Jediný možný termín byla vpodstatě sobota 25. února a i když to bylo už v postní době, rozhodli jsme se udělat guláš. Výborný guláš od suchdolské paní Jelínkové všem chutnal a pro toho, kdo nechtěl vepřový, byl přichystaný neméně dobrý bramborový. Dohromady i s miminky nás bylo 36 (byli zástupci ze všech farností), ale krásně jsme se tam vešli. Kromě večeře a dalšího pohoštění (kdo co přinesl - buchty, chlebíčky, jednohubky), jsme si promítli nějaké uplynulé události - krátké video z Pěší pouti z Chlumu do Lutové v červnu 2011 a "Lázeňského šviháka" z letošního farního plesu. Dále jsme si na fotkách připomněli celý rok 2011 - různé akce, které jsme vymysleli, nachystali a společně prožili. Ale nezůstalo jen u toho, aby byl pro nás tento rok také pěkný, trochu jsme i plánovali - farníci se senámili s tím, co se pro děti i dospělé do konce prázdnin chystá. Dopředu s tím tak mohou počítat, přemýšlet o tom a pomáhat. Jedná se hlavně o oslavu narozenin P. Jaroslava v neděli 15. dubna, Dětskou vikariátní pouť v Suchdole v pondělí 21. května, Noc kostelů v pátek 1. června, 4. Pěší pouť z Chlumu do Lutové (předběžný termín v sobotu 23. 6.), setkání pro ministranty (víkend 27. - 29. dubna) a také letní tábor pro ministranty na suchdolské faře, farní tábor pro děti (Komáří paseka u Mutyněvsi od pátku 20. 7. do neděle 29. 7.), několikadenní tábor pro místní děti a z okolí na suchdolské faře, Celostátní setkání mládeže ve Žďáru nad Sázavou od úterý 14. do neděle 19. 8. Bylo to pěkné a příchozí byli rádi, že přišli a že něco takového jsme udělali.