Noc kostelů v Č. Velenicích, v Suchdole a v Chlumu u Tř.

18.05.2011 12:28

V našich farnostech vás zveme v pátek 27. května od večera až do noci:

• do kostela sv. Anežky České ve Velenicích - ukázky církevního roku, něco z historie kostela a ze života naší sv. Anežky České, výstup do věže kostela aj.
  • do kostela sv. Mikuláše v Suchdole - co a jak používáme při mši sv. + ochutnávka mešního vína, historie kostela s prohlídkou (také oratoř, varhany s hrou na varhany), něco o Bibli - srovnání "sladkosti Božího slova" se sladkostí medu, čtení k zamyšlení provázené hudbou a další ...
  • do kostela Nanebevzetí Panny Marie do Chluma  - od 20h recitace textů křížové cesty (Mgr. Erika Suchanová a Jiří Guth Jarkovský) s projekcí obrazů Siegera Ködera. Hudební intermezza: P. Hajna (viola), J. Hajnová (housle),         také dopolední program pro ZŠ a MŠ, setkání s knězem P. Kristofem Henrikem, biblický příběh s biblickými postavičkami  (M. Fürstová), komentovaná prohlídka kostela 14h - 15h

www.nockostelu.cz