Společný víkend s Brňáky s přespáním našich dětí na faře

07.02.2011 14:41

V pátek 4. února měly děti po půlročním snažení ve škole zasloužené volno, a tak některé před polednem vyrazily na vlakovou zastávku v Suchdole přivítat kamarády z Brna. Přijeli jen tři Zdeněk Provazník, Mirek Veverka a Roman - Žirafa, ale to na radosti ze shledání moc neubralo. Večer od šesti hodin jsme se setkali s rodiči dětí, abychom se s nimi dohodli na letním táboře, a nakonec budeme ve stanovém táboře v Mutyněvsi blízko J. Hradce. To nejlepší nás čekalo, protože děti zůstávaly na faře, kde nás dohromady přespávalo 29. A zde jsme všichni ocenili úpravu fary v loňském roce, která spočívala v zavedení plynového topení a pořízení kuchyně. Před rokem jsme přespávali skoro ve stejném termínu a v podobné sestavě, ale ve větší zimě a v menším komfortu. Farní místnosti nejsou moc velké, avšak na spaní nikdo moc prostoru nepotřebuje, hlavně když spíte vedle svého kamaráda a máte s kým zlobit místo spaní. V sobotu jsme prožili hezký téměř jarní den. Jsme rádi za to, že se máme kde scházet, s kým být, na koho se obracet atd. Tyto možnosti nemá každý, proto děkujeme všem lidem, kteří našemu farnímu společenství pomáhají a přejeme i ostatním dětem, aby také někam patřily.