Dětský farní táborák se vyvedl

19.09.2010 22:32

Tak dětský farní táborák "Děti, misionáři úsměvu" už proběhl. No vážně, připravujete se na to nějakou dobu, už se i těšíte a nakonec to proběhne ani nevíte jak, ... Znáte to, že? Ale můžu říct, že to všechno bylo ke vší spokojenosti. Každé stanoviště něčím zaujalo: děti házely šipkami, pak míčky na cíl a lovily ryby jako američtí indiáni a jinde skákaly jako klokani nebo lovily zajíce jako Australani. Nebo kreslily své jméno hieroglify a ošetřovaly se navzájem - kdyby se při cestě africkou džunglí poranily, tak aby se uměly ošteřit. Také se krášlily čínskými klobouky a vybarvovaly čínské znaky. No a vše "objaly" misijním růžencem při návštěvě Evropy, kde mimo jiné zanechaly úsměv na plakátě s kontinenty. Všude dostaly malou samolepku za svoji šikovnost, spolupráci atd. do misijního pasu a nějaký ten dárek. Sílu na to všechno jsme dostávali z výborných buchet a chlebíčků. A také slibované ohniště i se špekáčky bylo. Na to vše nám svítilo sluníčko a to se odráželo i v našich úsměvech, kterými nikdo doopravdy nešetřil. Co psát ví? Prostě se to povedlo - bylo to znát hlavně na tom, že se nikomu nechtělo odcházet. Každý tak mohl zažít, že úsměv kolikrát stačí, aby druhého potěšil a povzbudil a že každý je pro někoho důležitý. Díky všem, kdo se na tom podíleli (oni už ví, kdo -), těm, kdo přišli a hlavně Pánu Bohu.